Didactic Pilot Logo

Didaktický pilot

Radost z učení

GD Bildung und Kultur

První „podání“ je nejdůležitější!

Motivační spirály drží svůj směr:
jak pozitivní, tak negativní.

 All’s well that starts well!

a huge responsibility for parents

 
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
„Prosim tě, přestaň mi tu něco vykládat vo matice!
Zvedá se mi z toho žaludek!“

To je jasné, když první zážitek z matiky v životě byl špatný, pak to vlastně může být už jenom horší. Protože v mozku vládne následující uspořádání:

Záporné zážitky života se hromadí ve spáncích. Tam je spínač stresových hormonů. Stačí na ně pomyslet a už se do kůry mozkové hrnou blokátory a ochromují vše, takže myšlení je stále obtížnější. Vpodstatě vše, co kdy přistálo na této hromadě „odpadků“, se může už jenom zhoršovat.

Zkusme raději věci hned od začátku ukládat na správné místo: do středu čela, neboť to „oplývá mlékem a strdím“, což se v mozku rovná „odměňovacím“ hormonům. Když se v mozku vyplaví tyto látky, už si nemusíme s ničím dělat starosti, protože právě ony povzbudí mozek k rychlejší a uvolněnější práci. Vše, co je uloženo v tomto prostoru, se může jen zlepšovat a růst.

Tedy milí rodiče a učitelé: Ze všeho, co je poprvé představováno, vysvětlováno, udělejte opravdový zážitek!
To jediné správně nastaví výhybku mezi smetištěm ve spáncích a „výsluním“ ve středu čela: pokud to od začátku pojede správným směrem, je úspěch zcela zaručen!
A -což je velice důležité – v každém případě začněte přehledem! Ten zprostředkuje hned na začátku pocit úspěchu.


Projekt« Umění: základní lidská potřeba výzvy » N ° 2009-1-FR1-GRU06-07061 byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.