Didactic Pilot Logo

Didaktický pilot

Radost z učení

GD Bildung und Kultur

Ani cukr ani bič

zkuste to jednou společně

a nechte se předstihnout

 

Hi mum, let me show you how to do that!

It’s amazing how quickly you can do that, I’ll never be able to manage that!
 
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
„Heč - tu novou hru, kterou ti táta slíbil za referát, tu teď dostanu já! Protože jsem dostala jedničku z češtiny!“ „Drž h..u!“ Učebnice češtiny proletí pokojem a narazí do dveří. Sestra po ní rychle skočí a vrátí ji zpátky. „Zatracený referát. Čert ho vem!“ Už vyprávěl kamarádům o té nové hře, domluvil se s nimi, že se sejdou a zahrajou si. Jsou dost dobrá parta..

Ruku na srdce: už vám někdo řekl, že mu čeština přirostla k srdci proto, že by mu přinesla novou hru? To byste si asi naběhli... Ostatně k tomuto tématu je již sdostatek literatury pod značkou „Potrestán odměnou“! A hrozby přinesou ještě méně. Viz „Strach zabíjí neurony“

Co nám tedy zbývá? Posaďte se společně, dejte si dost času, zkuste to spolu; raději se kousněte do jazyku než byste napomínali a kritizovali, když to nevyjde; taky je dobré dát najevo radost, když se něco podaří a pár komplimentů v takové chvíli nemůže uškodit... A pak taky zkuste sami udělat nějakou chybu a zjistíte, jaké to je, když je někdo lepší...

V mozku je zařízení, které promazává převody, aby běhaly hladce a  měkce. Spouštěč, který uvádí mazací zařízení do provozu, sestává ze směsi namíchané z trochy úspěchu, trochy pýchy, naděje a sebedůvěry.

Kouzlo: společně se s dětmi učte a pak se od nich nechte „převálcovat“! Jejich neurotransmitery se povalí proudem a hlavička bude pěkně čilá!


Projekt« Umění: základní lidská potřeba výzvy » N ° 2009-1-FR1-GRU06-07061 byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.