Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Smegenų ląstelės kovoja už savo išlikimą


Norėdami kad vaikams augant atsiskleistų jo inteligencija, leiskime jiems tirti aplinką, kurioje jie auga, ir per žaidimus lavinkime jų fizinį vikrumą.

Kas to nepadaro,
visam laikui sunaikina smegneų ląsteles.

Kuo daugiau, tuo geriau!

Smegenų ląstelės kovoja už savo 

Norėdami kad vaikams augant atsiskleistų jo inteligencija, leiskime jiems tirti aplinką, kurioje jie auga, ir per žaidimus lavinkime jų fizinį vikrumą. 

Kas to nepadaro, 
visam laikui sunaikina smegneų ląsteles.
 Kas mokosi pagal mokymosi planą, orientuotą į smegenų veiklą
mokosi kaip pašėlęs


 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Vaiko smegenys sukaupia informaciją apie pasaulį per jutimus: jis uosto, ragauja, klauso, mato, liečia ir tokiu būdu užmezga ryšį su aplinkiniu pasauliu. Per jutimus tarsi būtų atgabenama „žaliava“, kuri vėliau bus apdorojama.

Suaugusio žmogaus smegenys veikia visiškai priešingai - suaugusysis svarsto, planuoja, vysto mintį ir gamina produktus, kuriuos vėliau pateikia į aplinką.

Kadangi mums, suaugusiesiems, tai pavyksta,  sodiname vaikus prie egzaminų lapų, jie kramto pieštukų galiukus, o mes  galvojame, kad tokiu būdu jiems turi kažkas pavykti, kaip kad ir mums pavyksta.

Tačiau, laimei, mokslas mums parodo, kad tuo būdu vaiką ne tik varginame, bet ir veltui švaistome brangų laiką.

Kaskart, kai vaikas kažką konkrečiai veikia, išbando, lavina vikrumą, stebi, tyrinėja ir panašiai, bręsta ir auga jo smegenys.


Kiekvieną kartą, kai vaikas šito nedaro, o tik sėdi ir žiūri prieš save, visam laikui sunaikinamos svarbios smegenų ląstelės!! Apie tai plačiau

Judesys, orientacija, erdvinis mąstymas –visa tai lavina vaiko inteligenciją.

Kuo daugiau, tuo geriau!Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.