Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Tvarka neapsaugo nuo klaidų!

Tvarkingi tėvų namai ir tvarkinga dienotvarkė dar nėra prielaida, kad pagal susiklosčiusias aplinkybes bus išvengiamų klaidų

 


Filmclips here from 15th Novembre 2011Pirma malonumas…

… o paskui darbas

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
Vėliausiai šiame skyriuje turėtų paaiškėti, kad „Vartotojo skaitiniai tiems, kurie mokosi pagal smegenų veiklą“ gali būti naudingi. O gal pas Jus vertinama, kad vaikai grįžę iš mokyklos pirma žiūri televizorių?

Mes nenorime patarti daugiau žiūrėti televizorių; tai būtų didelis nesusipratimas! Bet turėtume teisingai pasirinkti, ką reikia veikti vakare ir einant miegoti, nes matyta, išgyventa ir skaityta smegenys visą naktį išsamiai apdoros, tarsi dirbtume visą naktį ir sekantį rytą tai mokėsime jau geriau.
Galima prisiminti seną pasakymą: tai, ką norime išmokti, reikia „pasidėti po pagalve“. Nors tai su pagalve neturi nieko bendro. Greičiausiai prieš padedant mokomąją medžiagą po pagalve ji peržiūrima dar kartą ir tai, ką visiškai prieš miegą įsimename, iš tikro bus apdorojama visą naktį, nors mes netrukdomi miegame.
Bet kodėl reikia žiūrėti televizorių iš karto grįžus iš mokyklos? Ne, kaip čia pasakius, tai nėra patarimas. Geresnis variantas būtų sportas, muzika, pasivažinėjimas dviračiu; visa ši veikla padeda išstumti streso hormonus, kurie po triukšmingos dienos mokykloje neišvengiamai teka mūsų arterijomis ir paralyžiuoja smegenis.

Tik jeigu šia veikla užsiiminėti nebėra jėgų, tuokart stebuklą gali sukurti ir gražus, linksmas ar romantiškas filmas, nes jis taip pat „praplauna“ arterijas (žinoma, to nepadarys veiksmo ar siaubo filmas, kuris pagamins dar daugiau streso hormonų!).
Ir kai arterijos chemiškai bus vėl švarios, galva taip pat bus laisva, ir atlikti namų darbus bus nesunku.

Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.