Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Laimė ir mokymasis gyvena kartu giliai smegenų viduje, mažame branduolyje tarp smilkinių ir ausies.
(dem Nukleus Accumbens)

Jie yra pora!

Čia, viduje, viskas juda, kai mes mokomės ir kai esame laimingi.

Stresas, baimė ir pastangos gyvena smegenyse visai kitur.

Taip surėdė gamta:
mokymasis paprasčiausiai turi teikti malonumo!
 


Filmclips here from 15th Novembre 2011

Laimė ir mokymasis yra identiški dalykai
Mes gimėme arba per vėlai, arba per anksti, nes akmens amžiuje mūsų smegenys labai tiko, kai reikėjo gintis, kad išgyventum.

Tačiau mokyklos pirma turi išsiaiškinti, kaip reikia elgtis su mūsų akmens amžiaus smegenimis.  

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
Ar Jūsų vaikai ryte nors kartą išlėkė į mokyklą pasišokinėdami iš džiaugsmo, nes vos galėjo sulaukti, kada galės ten eiti ir nuliūdo, kai po pietų negalėjo ten būti ilgiau?
Būtent šito tikisi smegenų tyrinėtojai iš mokyklos ateityje!!
Viena jiems yra aišku: taip kaip plaučiai negali liautis kvėpavę, lygiai taip ir smegenys negali nustoti mokytis.

Tam pavyzdžiu gali būti vaikiškų filmų ir televizijos laidų nesuvaldomas personažų noras: išmokti žaisti tam tikrą žaidimą ar naudotis kompiuteriu… ,kuris išsipildo su kaupu ir jiems atrodo, kad daugiau nieko nebetrūksta. Smegenyse sėdi griežta vyriausioji mokyklos taryba ir negailestingai skirsto: į  mokomąsias patalpas įleidžia tik tai, kas yra įdomiausia, gražiausia, juokingiausia, baisiausia ir panašiai. Išvada: Į smegenis įleidžiama visa tai, kas sukuria veiksmą!

Visa kita taryba nustumia į šoną kaip „nereikšminga“. Tokia jau ji yra. Per tūkstančius metų ji priprato prie to, nes akmens amžiuje visų pirma buvo reikšminga tai, kas galėjo žmogui išgelbėti gyvybę.
Galbūt jauniems mokytojams reiktų pirma pasiūlyti palankyti aktorių mokyklą, ten jie galėtų taip pat pakonkuruoti tarpusavyje!


Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.