Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Berniukai skiriasi nuo mergaičių!

Na ne! Iš tiesų?

Na, bent jau mokykloje šito taip aiškiai nesimato.
Priešingu atveju mergaitės ten nesijaustų aiškiai geriau negu berniukai.

 

Filmclips here from 15th Novembre 2011„Žinau tik viena- visiems vaikams pasaulyje linkiu
tėvų, kurie būtų iš šito molio padaryti“. 

Reinhard Mey


 

Bewertung: 2 / 5

Star ActiveStar ActiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Jeigu mergaitės su meile raito kiekvieną raidės kampelį, berniukai tuo metu popieriniais lėktuvėliais stengiasi pataikyti į kambario lubose kabantį vorą, tuokart abi vaikų grupės daro labai prasmingus dalykus: jie brandina savo smegenų arealus, kurie tuo metu vystosi ir kurie žūtų, jeigu liktų nepanaudoti!

Prie ko gali privesti popieriniai lėktuvėliai ir kiti eksperimentai, rodo Edinsono pavyzdys, be kurio šiandien vis dar sėdėtume tamsoje. Jau seniai buvo žinoma, kad, pvz, trinant gintarą gaminasi elektra. Senovės graikai gintarą vadino elektronu. Bet daugiau nei tūkstantį metų niekas šios teorijos toliau nevystė. Kaip atsitiko, kad Edinsonas  staiga sukūrė lemputę?

Thomas Alva jau pirmoje klasėje be jokių išlygų buvo išsiųstas į pagalbinę mokyklą. Tačiau berniuko mama žinojo, kad jis tikrai ne kvailas. Taigi, ji mokė sūnų namie. Akivaizdžiai ji mokė per jutimus, taip kaip to reikalauja mažasis diktatorius galvoje, smegenys.

Nes vėliau Edisonas ne tik išrado lemputę, bet ir užpatentavo daugiau negu 200 kitų išradimų!
Jeigu jį tame amžiuje visą dieną būtų laikę mokykloje, o vakare būtų prikaustę prie kėdės ir liepę dirbti papildomai, daugelis laidų smegenyse dėl menko jų naudojimo būtų buvę sunaikinti.

Žinoma, ne kiekvienas turi galimybių namie sukurti įdomią mokymosi aplinką.
Tačiau tikime, kad pilotinė didaktika prie to prisidės ir kad maži išradėjai, tyrinėtojai ir menininkai atras žavesį taip pat  ir mokykloje , užuot bus išsiųsti į pagalbines mokyklas.


Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.