Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Silpnosios pusės yra užkrečiamos!

Stipriosios pusės gali taip pat užkrėsti!

 


Filmclips here from 15th Novembre 2011Skatinti vienas kitą…


… ar žeminti!

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
  • Įsivaizduok, jis iš tiesų vėl nenupirko bilietų į savo dukterėčios vestuves, nes jie brangiai kainavo!
  • Na ir, tai jūs nevažiavote į vestuves?
  • Ne!
Ponia Gražina vėl  niurnėdama, vis tais pačiais žodžiais pasakoja apie savo vyro šykštumą.
Ta pati ponia Gražina paima nuo stovo šalį ir padeda jį prie kasos. Pas ją svečiuojasi jos sesuo, kurią kankina kosulys. Šalis yra ryškiai rožinės spalvos; spalva, kurios sesuo negali pakęsti. Tačiau tamsūs kašmiro vilnos šaliai būtų kainavę dvigubai. Taigi, svarbiausia, jai bus šilta!
Ar mes gyvename tam, kad kai kurias savo partnerių silpnąsias puses suprastume, ar vieną dieną jų stipriosios pusės taps mūsų stipriosiomis pusėmis, kiekvienas pasirinks savo variantą.

Tai vyksta paprastai: kai tik apie ką nors kalbame, elektros srovė smegenyse perduodama į tam priklausomus laidų susijungimo arealus. Tačiau laidai smegenyse pasižymi tuo, kad jie yra iš gyvos masės. Juos naudojant, jie auga, storėja, kaip raumenys, kai juos treniruojame. Storesniais, stipresniais laidais prateka žymiai daugiau srovės. Išvada: tai, apie ką mes daug kalbame, patys galų gale labai gerai išmokstame, nes kiekvieną kartą, kai apie tai kalbame, laidai storėja ir storėja. Jeigu nuolat dėl ko nors piktinamės, vieną dieną neišvengiamai elgsimės lygiai taip pat.Taigi, jeigu norėtumei padaryti sau ko nors gero, neturėtumei susilaikyti ko nors nepagyręs. Kuo detaliau apie ką nors kalbi, kas tave iš tiesų stebina, tuo tiksliau tavo smegenyse susidaro srovės tinklas, kuris  vieną dieną neišvengiamai privers tave lygiai taip pat elgtis, kaip tas asmuo, kuriuo tu dabar žaviesi.Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.