Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Mokytis kalbos jungiant žodžius?

O gal juos geriau  sudėti į išorinę atminties laikmeną

ir taip apsisaugoti nuo laidų mišinio?

 


Filmclips here from 15th Novembre 2011
Kalbos:

Vartai į pasaulį

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
Ei, paduok man tą prakeiktą laidą!

Štai jis, paimk!

Ne, tai ne tas.

O šitas?

Ne, čia mobilaus telefono laidas.

Ei, netempk visų  laidų, išmesi mano kompiuterinį žaidimą!

Jau radau!

Ne, čia nešiojamo kompiuterio laidas!

Taip, o kur tada yra…

Ne, šitas …

Ar negalėjome geriau iš karto laidą išvynioti ir kompaktiškai pririšti prie visų laidų , kol jie tarpusavyje nesusipainiojo.

Panašiai gali atrodyti ir mūsų galvoje, kai ieškome žodžių antroje kortelių pusėje, žodyne, pasiruošimo lape, kažkur knygos priedo gale ir pan. Ieškoti žodžių - tai ne tas pats, kaip ieškome velykinių kiaušinių!
Mokytis  žodžių - reiškia tarp žodžio ir jo reikšmės instaliuoti laidą.  Kuo toliau paslėpsiu žodį nuo jo vertimo, tuo mažiau galimybių, kad jį greitai prisiminsiu, tuo daugiau chaoso bus galvoje tarp laidų, kurie turėtų padėti apjungti žodžius.

Pats paprasčiausias būdas yra žodžius rašyti ne vienas šalia kito į žodynėlį, o tiesiai vienas po kitu. Tada nebereikia papildomo laido - tai patikima išorinė atminties laikmena, kur žodis ir jo vertimas išsisaugo kartu.

Čia atsisiųstiSpausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.