Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Kai laimė ir mokymasis smegenyse yra patalpinti kartu, smurtas ir laimė iki šiol iš tiesų neturėjo nieko bendro.

Tačiau tai gali pasikeisti ir netgi savaime, kai patogiai įsitaisome prieš televizorių

 
Filmclips here from 15th Novembre 2011Namuose…

… pamišimas


Alyssa žudo devynmetę kaimynę:

tai buvo fantastiška.Kol tu tą jausmą užkariauji " O-mano-Dieve-aš to negaliu", tai yra juokinga, rašė ji savo dienoraštyje.

Kaip tai įmanoma.
 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
Įkristi į minkštą sofą, ištiesti kojas, spaudinėti distancinį valdymą ir rinktis TV programas, tuo pačiu mėgautis sočiu valgiu… Koks nerūpestingas ir gražus gali būti gyvenimas!
Šūviai, dūriai durklu, smaugimas ir visa kita, kas rodoma per televizorių gali visai nepakenkti šitam patogiam jausmui. Priešingai: tai mus apsaugo nuo nuobodulio!
Kai Pavlovas savo šuniui parodydavo dešrą, iš gyvūno burnos visada išvarvėdavo seilės. Kas turi šunį, žino tai.

Ar tavo šuniui yra kada nors išvarvėjusios seilės, kai jis klausėsi bažnyčios varpų skambesio? Pavlovas kurį laiką duodamas šuniui dešrą paskambindavo varpeliu. Rezultatas: po kurio laiko dešros šuniui nebereikėjo. Varpelis…ir šuo ilgesingai laukdavo jo skambėjimo, o iš burnos ištrykšdavo seilės.

Tuo pačiu metu vykstantys dalykai smegenyse auga kartu, ir mes nebegalime šitų dalykų išgyventi atskirai – lygiai taip pat susijungia mėgavimasis ir smurtas, nes žiūrėdami televizorių abu dalykus išgyvename tuo pačiu metu.

DĖMESIO! DĖMESIO! Ilgą laiką smurto scenų žiūrėjimas per televizorių yra tarsi laiko bomba, galinti visada įsijungti smegenyse: jaunuoliai pamišėliai, kurie paprastai apibūdinami  draugiškais ir į pagalbą ateinančiais žmonėmis, pasakoja, kaip jie neplanavo ką nors užmušti, tačiau negalėjo pasipriešinti apgaulingam gražiam jausmui, kuris vertė daryti toliau.Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.