Didactic Pilot Logo

pilotinė didaktika

mokytis su džiaugsmu

GD Bildung und Kultur

Gera pradžia – pusė darbo!

Motyvacijos spiralės krypsta ir į teigiamą, ir įį neigiamą pusę

 


Filmclips here from 15th Novembre 2011Gera pradžia- pusė darbo!

Didelė atsakomybė auklėtojams

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
„Ei, liaukis kalbėjęs apie matematiką! Man pasidarys bloga!“
Žinoma, jeigu pirmas gyvenime susitikimas su matematika nebuvo malonus, tai kiti gali būti dar blogesni. Nes smegenyse vyrauja tvarka:
Tamsiosios gyvenimo pusės kaupiasi mūsų smilkiniuose. Ten yra jungiklis, fiksuojantis streso hormonus. Užtenka pagalvoti apie ką nors bloga, ir šie blokuojantys elementai išsilieja ant smegenų žievės ir viską paralyžiuoja, dėl ko sunkiau mąstome. Kas jau kartą pateko į šią teritoriją, gali tik pabloginti savo situaciją.
Geriau pabandykime nuo pat pradžios visus dalykus atvesti į šviesą: į mūsų kaktos vidurį, nes ten „teka pieno upės“, o smegenyse tai fiksuoja apdovanojimo hormonai. O jeigu jie teka, tai mums daugiau nėra jokio reikalo sukti sau galvos, nes jie apšlaksto visus smegenis, teka greitai ir laisvai. Kas čia susitelkia, gali tik didėti ir kilti.
Taigi, mieli tėvai ir mokytojai: viskas, kas vyksta pirmą kartą, turi tapti tikra švente!
Laimėti turi ne šiukšlių rinkimo vieta smilkiniuose, o soliariumas kaktos viduje:
Jeigu visa nuo pradžios pakryps į teisingą pusę, sėkmė garantuota!

Ir – gana svarbu! – pradėti įžvalgiai!
Tai leidžia iš karto patirti sėkmės skonį!
Spausdinimą ir vertimą finansavo Europos Komisijos remiamas projektas Nr.2009-1-FR1-GRUO6-07061 "Menas kaip priemonė, padedanti realizuoti pagrindinius žmogiškuosius  poreikius. Neurodidaktiniai atsakymai į didėjančius socialinius reikalavimus." Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl nei Komisija, nei projekto steigėjai negali būti laikomi atsakingais už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.