Didactic Pilot Logo

Didaktický pilot

Radost z učení

GD Bildung und Kultur

Zatímco štěstí a učení sdílejí v mozku společnou „komůrku“, násilí doposud nemělo se štěstím nic společného.

To se ovšem může změnit a sice samo od sebe,  zatímco si pohodlně lebedíme před televizní obrazovkou.

 


home made ….

… Running amok


Alyssa zabila svého devítiletého souseda:
 
"Bylo to vzrušující. Jakmile se dostanete přes takovéto "proboja, tohle nemůžu udělat", je to fakt zábavné".
Napsala si do svého deníku.

Jak je to možné?
 

Bewertung: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Klesnout na měkkou pohovku, dát si nohy nahoru, přepínat ovladačem programy, nechat si přinést jídlo… Ach, jak krásný a bezstarostný může být život!
Tento požitek vůbec není narušen střelbou, ranami dýky ani rdoušením ani ničím jiným, co můžeme na obrazovce vidět. Naopak: to všechno nás přeci chrání před nudou!

Když Pavlov ukázal svému psu buřt, řinuly se mu z tlamy sliny. Kdo má psa, zná to.

Slintal už takhle tvůj pes, zatímco s odevzdáním naslouchal zvonění kostelních zvonů? No, Pavlov jednoduše nechal po určitý čas při každém buřtu zvonit zvonek. Výsledek: buřtu již poté nebylo vůbec zapotřebí. Zvoneček... a pes skoro pošel touhou po zvuku zvonku a sliny se mu jen řinuly.

Odehrávají-li se věci znovu a znovu současně, pak v mozku srostou dohromady a my už je nedokážeme prožívat odděleně – a přesně takový (elektrický) „obvod“ se vytváří mezi požitkem a násilím, když před obrazovkou konzumujeme obojí zároveň!

POZOR! POZOR! Konzumování násilností na obrazovce klade v mozku časované bomby s elektrickým zkratem: mladiství šílení střelci, kteří jsou jinak líčení jako přátelští a ochotní lidé, nyní popisují, že neměli v úmyslu někoho zabít, ovšem nemohli odolat mylně krásnému pocitu, který je nutil pokračovat!


Projekt« Umění: základní lidská potřeba výzvy » N ° 2009-1-FR1-GRU06-07061 byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.