Didactic Pilot Logo

Didaktický pilot

Radost z učení

GD Bildung und Kultur

Ani cukr ani bič

zkuste to jednou společně

a nechte se předstihnout

 

Hi mum, let me show you how to do that!

It’s amazing how quickly you can do that, I’ll never be able to manage that!
 

Bewertung: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
„Heč - tu novou hru, kterou ti táta slíbil za referát, tu teď dostanu já! Protože jsem dostala jedničku z češtiny!“ „Drž h..u!“ Učebnice češtiny proletí pokojem a narazí do dveří. Sestra po ní rychle skočí a vrátí ji zpátky. „Zatracený referát. Čert ho vem!“ Už vyprávěl kamarádům o té nové hře, domluvil se s nimi, že se sejdou a zahrajou si. Jsou dost dobrá parta..

Ruku na srdce: už vám někdo řekl, že mu čeština přirostla k srdci proto, že by mu přinesla novou hru? To byste si asi naběhli... Ostatně k tomuto tématu je již sdostatek literatury pod značkou „Potrestán odměnou“! A hrozby přinesou ještě méně. Viz „Strach zabíjí neurony“

Co nám tedy zbývá? Posaďte se společně, dejte si dost času, zkuste to spolu; raději se kousněte do jazyku než byste napomínali a kritizovali, když to nevyjde; taky je dobré dát najevo radost, když se něco podaří a pár komplimentů v takové chvíli nemůže uškodit... A pak taky zkuste sami udělat nějakou chybu a zjistíte, jaké to je, když je někdo lepší...

V mozku je zařízení, které promazává převody, aby běhaly hladce a  měkce. Spouštěč, který uvádí mazací zařízení do provozu, sestává ze směsi namíchané z trochy úspěchu, trochy pýchy, naděje a sebedůvěry.

Kouzlo: společně se s dětmi učte a pak se od nich nechte „převálcovat“! Jejich neurotransmitery se povalí proudem a hlavička bude pěkně čilá!


Projekt« Umění: základní lidská potřeba výzvy » N ° 2009-1-FR1-GRU06-07061 byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.